English Español Français Català

Uneix-te a la #RevoltaEscolar

PER UNS ENTORNS ESCOLARS SEGURS i PACIFICATS!

Diferents AFAs i AMPAs de tot Catalunya, amb la col.laboració d'Eixample Respira i l'aFFac, estem promovent talls de carrer davant de les escoles cada 15 dies els divendres a la sortida de l'escola (la majoria de 16:30 a 17:00) per tal de reclamar una major pacificació als entorns escolars, menys contaminació i menys soroll.

La protesta va començar a Barcelona el desembre de 2020, amb 20 escoles fent 17 talls de carrer. Des de llavors no ha parat de créixer! Actualment ja som més de 100 centres mobilitzats a 17 ciutats diferents: Badalona, Barcelona, Bilbao, Cardedeu, Getafe, Girona, Guadalajara, Lugo, Madrid, Melilla, Mollet del Vallès, Olot, Sabadell, Sant Cugat, València, Vigo i Zaragoza. És el que anomenem: la #RevoltaEscolar.

La protesta no para de crèixer. S'está extenent a més ciutats i pobles! Seria genial si des de la vostra AFA o AMPA també us hi afegíssiu!

Després de 12 divendres de protesta, aquest curs 20/21 donem per acabades les convocatòries. Al setembre tornarem amb més i millor! Visca la Revolta Escolar!

Si teniu qualssevol dubte o pregunta ens podeu contactar a [email protected].

AFA que participen de la protesta:

    Badalona:

  1. Ventós Mir: Industria amb Ignasi de Loiola.
  2. Progrés: Industria amb Providència.
  3. Badalona Port: Ponent amb Carrer Cervantes.
  4. Gitanjali: Martí Pujol.
  5. Barcelona:

  6. Auró: Mallorca entre Urgell i Borrell (Eixample).
  7. Miralletes + Broggi: Indústria amb St. Quintí (Sant Martí).
  8. Diputació: Borrell amb Diputació (Eixample).
  9. Sagrada Família + Fructuós Gelabert: Sardenya amb Indústria (Gràcia i Eixample).
  10. Octavio Paz: Mallorca amb Biscai (Sant Andreu).
  11. Els Llorers: València entre Viladomat i Borrell (Eixample).
  12. Joan Miró + Institut Ernest Lluch: Entença amb Diputació (Eixample).
  13. 9 Graons: Rosselló amb Roger de Flor (Eixample).
  14. Antoni Balmanya: Maria Claret amb Trinxant (Sant Martí).
  15. Dovella: Mallorca amb Muntanya (Sant Martí).
  16. Torrent de Can Carabassa: Llobregós (Horta-Guinardó).
  17. Concepció: Bruc entre València i Aragó (Eixample).
  18. Ramon Llull: Consell de Cent amb Sardenya (Eixample).
  19. Rius i Taulet: Maignon amb Vallcarca (Gràcia).
  20. Josep Maria Jujol: Riera de Sant Miquel (Gràcia).
  21. Ítaca + Anglesola: Numància amb Diagonal (Les Corts).
  22. Voramar + Bogatell: Badajoz amb Ramon Turró (Sant Martí).
  23. Univers + Petit Univers: Bailèn amb Travessera de Gràcia (Gràcia).
  24. Encants: Consell de Cent amb Cartagena (Eixample).
  25. Xirinacs: Entença amb Provença (Eixample).
  26. Escola de les Aigües: Taxdir amb Sardenya (Horta-Guinardó).
  27. Gaia: Consell de Cent amb Castillejos (Eixample).
  28. Jesuïtes Casp: Roger de Llúria amb Casp (Eixample).
  29. Casas: Clot Gran Via amb Sant Joan de Malta (Sant Martí).
  30. Teixidores de Gràcia: Escorial amb Encarnació (Gràcia).
  31. Arenal de Llevant: Bac de Roda amb Taulat (Sant Martí).
  32. Ferran Sunyer: Viladomat entre Parlament i Marqués de Campo Sagrado (Eixample).
  33. Fort Pienc: Alí Bei entre Sardenya i Nàpols (Eixample).
  34. La Llacuna del Poblenou: carrer Llacuna amb Pallars (Sant Martí).
  35. Pere Vila + Institut Pau Claris: passeig Lluís Companys (Ciutat Vella).
  36. Pit-Roig + Arc Iris: Alt de Pedrell (Horta-Guinardó).
  37. Escola 30 passos: Ferran Turné amb Berenguer de Palou (Sant Andreu).
  38. Mallorca: Londres entre Villaroel i Urgell (Eixample).
  39. Pere IV + Institut Quatre Cantons: Bilbao amb Pere IV.
  40. Claret: Maria Claret amb Sicília (Gracia).
  41. Patronat Domenech: Gran de Gràcia amb Nicolás Salmerón (Gracia).
  42. Auditori: Almogàvers entre Àlaba i Pamplona (Sant Martí).
  43. Entença: París, entre Viladomat i Comte Urgell (Eixample).
  44. Santa Anna: Bailén amb Diputació (Eixample).
  45. EBM El Fil + Pràctiques + Jaume I + EBM El Timbal: Numància entre Berlín i Robrenyo (Sants-Monjuïc).
  46. Pia Balmes: Travessera de Gràcia amb Balmes (Sarrià-Sant Gervasi).
  47. Tabor: Cartagena entre Mallorca i Provença (Eixample).
  48. Catalònia: Perú entre Selva de Mar i Fluvià (Sant Martí).
  49. Fluvià: Pujades amb Fluvià (Sant Martí).
  50. Àngels Garriga: Gallecs 22 (Horta-Guinardó).
  51. Font d'en Fargas: Pintor Pradilla (Horga-Guinardó).
  52. Escola Poblenou: Perú entre Espronceda i Bilbao (Sant Martí).
  53. Torrent d'en Melis + Estel Guinardó + Bressol Montserrat: Varsòvia amb Telègraf (Horta-Guinardó).
  54. Rambleta del Clot: Aragó 620 (Sant Martí).
  55. Ferdinand de Lesseps: Sicília amb Gran Via (Eixample).
  56. Pau Casals de Gràcia: Legalitat entre Alegre de Dalt i Pau Alsina (Gràcia).
  57. La Farigola de Vallcarca: Farigola entre Sant Càmil i Mare de Déu del Coll (Gràcia).
  58. Carlit: Roger de Flor entre Diputació i Consell de Cent (Eixample).
  59. Bilbao:

  60. Cervantes: Lersundi 10.
  61. Cardedeu:

  62. Germans Corbella + Mil·lenari + Dolors Granés + Les Aigües + Can Manent + El Sui + Bressol Els Daus + Bressol Can Serra + Raspall + Institut Pla Marcell: Plaça Joan Alsina
  63. Getafe:

  64. Miguel Hernández: Calle Reyes Católicos.
  65. Girona:

  66. Àgora: Passeig Ramon Berenguer II.
  67. Joan Bruguera: Artillers amb Bonastruc de Porta.
  68. Pericot: Andreu Tuyet i Santamaria
  69. Montfalgars: Montfalgars
  70. Balandrau: Carretera de Taialà entre rotondes de Fontajau i de Taialà
  71. Annexa-Joan Puigbert: Isabel La Catòlica, 24
  72. El Bosc de la Pabordia: Riera de Mus, 17
  73. Guadalajara:

  74. Liceo Caracense: Teniente Figueroa, 6.
  75. Lugo:

  76. Rosalia de Castro: Rua Cambria.
  77. Madrid:

  78. Miguel de Unamuno: Alicante 5 (Arganzuela).
  79. Fernando el Católico: Fernando el Católico 16 (Chamberí).
  80. Asunción Rincón: Filipinas 5, esquina Jesus Maestro (Chamberí).
  81. Menéndez Pelayo: Murcia / Rafael de Riego / Méndez Álvaro (Arganzuela).
  82. Rufino Blanco: General Álvarez de Castro, 10 (Chamberí).
  83. Lope de Vega: Inglaterra, 8 (Carabanchel).
  84. Arcangel: Titulcia entre Antonio Diaz Cañabate y Walia (Retiro).
  85. Juan de Zaragüeta: Tomás Redondo 4 (Hortaleza).
  86. Palacio Valdes: Almadén con Ceniceros (Centro).
  87. La Melonera: Eros 2 (Arganzuela).
  88. El Almudena + Garcilaso de la Vega + Ramón Pérez de Ayala: Motilla del Palancar (Hortaleza).
  89. El Alba: Toledo 181 (Arganzuela).
  90. Vázquez de Mella: Bailén 18 (Centro).
  91. Ignacio Zuloaga: Alejandro Rodríguez, 34 (Tetuán).
  92. Méjico: Carlota O’Neill (Ciudad Lineal).
  93. San Eugenio y San Isidro: Peñuelas (Arganzuela).
  94. Claudio Moyano: Cea Bermúdez 26 (Chamberí).
  95. La Jara: Hijas de Jesus (Usera).
  96. Decroly: Guzmán el Bueno 60 (Chamberí).
  97. Luis Cernuda: Puerto de Santa Maria 130 (Hortaleza).
  98. Nuestra Señora de La Paloma: Tabernillas 2 (Centro).
  99. S.XXI: Lituania 8 (Moratalaz).
  100. San Benito: Mariano Díaz Alonso (Ciudad Lineal).
  101. La Latina: Maqueda 130 (Latina).
  102. Leopoldo Alas: Pedrezuela 18.
  103. Joaquín Rodrigo: Casalarreina 28.
  104. Zaleo: Miguel Hernández 28.
  105. Escuela Infantil Zofío: Fornillos 3
  106. Tirso de Molina: Bronce 1
  107. Melilla:

  108. León Solá: Crta. Hidúm 64.
  109. Mollet del Vallès:

  110. Montseny: Avinguda Badalona.
  111. Aiguaviva
  112. Sant Jordi
  113. Can Besora
  114. Olot:

  115. Pla de Dalt: Alforja.
  116. Sabadell

  117. Samuntada: Pelai Briz.
  118. Enric Casassas: Carrer de les Paus amb Llobet.
  119. Nostra Llar: Calderón entre Vallés i Ponent.
  120. Joanot Alisanda: Sallarés i Pla
  121. La Trama: Estrella
  122. Sant Cugat:

  123. Joan Maragall: Passeig Sant Magí amb Rius i Taulet.
  124. Collserola: Abat Escarré.
  125. Gerbert d´Horlac: Josep Vicenç Foix.
  126. Valencia:

  127. Mare Nostrum: Jose María de Haro con Blasco Ibañez.
  128. Vigo:

  129. Emilia Pardo Bazán "Chouzo"
  130. Zaragoza:

  131. Tenerias: Plaza Tenerías.
  132. San José de Calasanz: Eduardo Salvador Hernaz, 43
  133. Domingo Miral: Mesones de Isuela